Provoz e-shopu je momentálně pozastavený a pracuje se na jeho nastavení. Všechny případné objednávky budou stornovány. Děkuji za pochopení.

Platba kryptoměnami

Základní definice

Kryptoměna neexistuje fyzicky, pouze v elektronické podobě. Detailní popis můžete prostudovat na wiki - kryptoměna. Jde o náhradu klasického finančního systému, který je založený na diskrétnosti a principu decentralizace. Z hlediska zákona je kryptoměna brána jako věc.

  • měnu nelze kontrolovat
  • nemá žádné pokrytí jako například klasická česká koruna
  • transakce jsou prováděny anonymně
  • transakce nelze falšovat
  • nemůže dojít k zamítnutí platby a tzv. chargebacku

Virtuální měna lze reálně použít k placení mnoha služeb a nákupu produktů. Mezi prvními českými e-shopy přijímající kryptoměnu patři například Alza.cz. Stále však existuje jen málo společností, které kryptoměny akceptují. Samostatný článek o kryptoměnách, jak je získat a jak s nimi lze nakládat, připravuji.

Bitcoin a Ethereum v obchodě BrutalMask.cz

Vlastníte-li jednu z akceptovaných kryptoměn v elektronické peněžence, zbývá už jen několik málo kroků.

Při objednávce zvolte platbu kryptoměnou, bude vám na e-mail vystavena faktura v českých korunách. Transakce bohužel není zautomatizována, proto vyčkejte na další e-mail, kde vám zašlu potřebné informace k provedení transakce. Přepočet kryptoměny na české koruny a naopak probíhá dle aktuálního kurzu na coinmarketcap.com.

Pro příjem platby v Bitcoinech (BTC) nebo Ethereu (ETH) používám peněženku coinbase.com. Při transakci je nutné do poznámky uvést vaše jméno a číslo objednávky, abych mohl platbu spárovat.